فواید کار شبکه‌ای


گروهی از این فواید شخصی و گروهی در سطح گسترده ای از جامعه دیدنی است. در ذیل اشاره‌ای خلاصه به تعدادی از این فواید می‌کنیم: 

 • ایجاد فرصت برابر و توزیع عادلانه ثروت
  در این روش محدودیتی از لحاظ تحصیلاتی، نژادی، مالی و اعتباری وجود ندارد؛ سیاست این روش سیاست درهای باز است. به این دلیل بسیاری از افراد امکان دسترسی به ثروت را خواهند داشت.فواید نتورکینگ - کاربرد در الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی
 • اشتغالزایی و کارآفرینی
  با توجه به وضعیت موجود اشتغال در کشور ما و همچنین دامنگیر بودن این مسأله در دنیای امروز، استفاده از فرصت بازاریابی شبکه‌ای می‌تواند به‌عنوان یک فعالیت پاره ‌وقت با مبلغ سرمایه‌گذاری کم و با پتانسیل درآمدزایی بالا، بسیاری از کمبودهای اشتغال را کم‌رنگ و برطرف نماید.
 • آموزش‌های دگرگون‌کننده زندگی
  از آن جا که کار شبکه‌ای نوعی کسب وکار تلقی می‌شود برای ساختن شبکه انسانی آن باید از بسیاری از موانع شخصی و درونی عبور کرد. فرصت عملی موجود در این کسب و کار همراه با تئوری و دانش آن با توجه به سرمایه‌گذاری بسیار ناچیز برای استفاده از آن امکانی را در اختیار آدمی می‌گذارد که در کمتر جایی می‌توان نظیرش را دید.
 • همراهی و همکاری با دوستانی که شما را به جلو می‌رانند نه به عقب
  امکان آشنایی با دوستان جدیدی که هم‌مسیر هستند و ارزشهای اساسی‌ یکسانی را می‌خواهند. این فرصت استفاده از قدرت گروه و توانایی بهره ‌وری از آن را به آدمیزاد می ‌چشاند.
 • گذران بازنشستگی با نگرانی کمتر!
  همه ما روزی بازنشسته می شویم. اما بازنشستگی در چه شرایطی؟ کدام بازنشسته‌ای را سراغ دارید که تنها به حقوق بازنشستگی دولتی و یا حتی خصوصی متکی باشد و روزگارش را بر وفق مراد بیابد.
 • استفاده از روش توزیع قدرتمند آن
  امروزه بسیای از شرکتهای  اقتصادی در استفاده از این روش برای توزیع کالای خود، رقابتی روزافزون دارند.
 • ایجاد یک محیط فرهنگی و آموزشی
  چون کار تجارت شبکه‌ای برپایه‌ی کار گروهی یا Team Work است و قدیمی‌ترها دائماً در حال حمایت و آموزش تازه کارها می‌باشند و بنا به طبیعت شبکه باید تجربیاتشان را در اختیار دیگران قرار دهند؛ پس گردهم‌آیی‌های دوستانه و در عین حال جدی‌ای برگزار می‌شود که همه‌ی افراد به قصد کار وارد آن شده‌اند (نه عیش و طرب و اتلاف وقت) و همین آشنایی‌ها با یکدیگر و یافتن دوستان جدیدی که اغلب تحصیل‌کرده و فعال هم هستند و چه بسا در دیگر امور زندگی هم از تجربیات هم استفاده کنند؛ از نظر فرهنگی و آموزشی تاثیر مثبتی روی افراد جامعه و طبعاْ خود جامعه دارد.

موضوع قبلی: تعریف کار شبکه‌ای  |  موضوع بعدی: واکنش به کار شبکه‌ای در کشور ایران


کاربرد نتورکینگ در الگوی پیشرفت - نمایش در پنجره جدید


دی ان ان فارسی