• نمایش و مطالعه موضوعات تالارهای گفتگو برای عموم آزاد است ولی درج نظرات و یا ایجاد نظریه جدید فقط برای کاربران وارد شده به سایت امکان‌پذیر است.
صفحه نخستصفحه نخستسلامتیسلامتیسلامت معنویسلامت معنویتعاریف، مفاهیم و ابزار سنجشتعاریف، مفاهیم و ابزار سنجش
قبلی
 
بعدی
نظر جدید
1388/08/24 10:24 ق.ظ
 

برخی معتقدند معنويت يك تجربه شخصی است كه از فردی به فرد ديگر شكل آن متفاوت است. در اين ديدگاه، زمينه‌های مشترك كه در تمام تظاهرات معنوی گسترده‌اند، عبارت‌اند از: احساسات دوست داشتن و دوست داشته شدن، كمك كردن به ديگران، لذت را تجربه كردن، يك هدف اساسی در زندگی داشتن، تجربه كمال و آرامش زندگی. همانگونه كه ملاحظه می‌گردد آنچه به عنوان سلامت معنوی در منابع مختلف، بررسی و بحث می‌شود، مفاهيم مختلفی است كه اجماع كلی بر آن وجود ندارد.

نوشته فوق بخشی از مقاله «سلامت معنوی: مفاهيم و چالش‌ها» نوشته سپيده اميدورای در اولين شماره از فصل‌نامه تخصصی «پژوهش‌های ميان‌رشته‌ای قرآن كريم» به صاحب امتيازی جهاد دانشگاهی، مديرمسئولی رحيم خاكی و سردبيری علی منتظری منتشر شده است: آدرس سایت. نظر شما چیست؟

 
قبلی
 
بعدی
صفحه نخستصفحه نخستسلامتیسلامتیسلامت معنویسلامت معنویتعاریف، مفاهیم و ابزار سنجشتعاریف، مفاهیم و ابزار سنجش


مقررات تالارهای گفتگو

تالارهای گفتگو و خدمات و سرویس‌های ارتباطی در این جا برای مباحثات و تبادل نظرات در مورد اهداف و برنامه‌های ارائه شده می‌باشد. جهت استفاده دیگر اعضاء و مفید واقع شدن این خدمات لطفاً  راهنمای زیر در مورد پست و ارسال مطالب را در نظر داشته باشید:

  1. ممنوعیت تبلیغات، شامل تبلیغ و ترویج هر نوع محصول و خدمات تجاری و غیر تجاری، شامل و نه محدود به  طرح‌های هرمی یا پیرامید، که ارتباط مستقیمی با موضوعات مورد بحث ندارند
  2. ممنوعیت حقه‌بازی، لاف و گزاف، و هرزه نگاری با توجه به شرایط استفاده از سایت
  3. ممنوعیت کفرگویی و بی‌حرمتی به مقدسات، نژادپرستی و تبعیض نژادی، و پیش داوری
  4. مدیران سایت و مدیران تالارهای گفتگو حق تأیید /  رد موضوعات و مطالب ارسال شده را دارند.
  5. فارسی را پاس بداریم، زبان پیش‌فرض تالارهای گفت و گو زبان شیرین فارسی است، لطفاً مطالب خود را به این زبان بنویسید.

 

دی ان ان فارسی