جستجو     
عبارت مورد جستجو را وارد کنید:
- بدون پیشوند یا پسوند برای یافتن تمامی رکوردهایی که یکی از ستون‌های آن شامل مقادیر وارد شده است، مثل خالص
- با پیشوند | برای یافتن تمامی رکوردهایی که یکی از ستونهایش با مقدار وارد شده شروع می‌شود، مثل |شبکه
- با پسوند | برای یافتن تمامی رکوردهایی که یکی از ستون‌هایش به مقدار وارد شده ختم می‌شود، مثل شبکه|
- با پیشوند و پسوند | برای یافتن تمامی رکوردهایی که یکی از ستون‌های آن دقیقاً برابر مقدار وارد شده باشد، مثل |شبکه|

عنوانآدرستوصیفتاریخSorted By تاریخ In Descending Orderموضوع مرتبط
ترکیب نظام تدبیر فاسد و اقتصاد ناکارا: کسب و کاری جدید به نام باردارینمایش
فروش نوزادان و کودکان به متکدیان، توزیع کننده‌های مواد و فروش برای قاچاق اعضای بدن. نوزادان معتاد، تکدی‌گری با نوزاد فوت‌‎شده، کورکردن چشم کودک خریده شده با آهک برای پس دادنش!، باند فروش متشکل از یک پزشک، سه ماما، سه پرستار و دو کارمند ثبت احوال، فروش کودک برای تأمین وثیقه شوهر زندانی، بارداری برای تجارت شخصی و فروش.
1395.11.07امور اقتصادی
فروشگاه دختر فروشی در تهران!نمایش

پدرم مرا با دریافت 16 میلیون تومان به به یک دستفروش فروخته است. پدرم گفت 9 میلیون تومان از این پول را پیش گرفته و قرار است وقتی من نزد او رفتم، بقیه پول را بگیرد. او سه خواهر دیگرم را هم با گرفتن پول فروخته بود و برخی از آنها حتی ازدواج هم نکرده‌اند و به نوعی برده شده‌اند. 

دختر نوجوان وقتی متوجه شد از خانه فرار و از پدرش شکایت کرد. هیچ حسی به او نداشتم و نمی‌خواستم در برابر پول زن کسی بشوم که دوستش ندارم به همین دلیل با پدرم مخالفت کردم که او کتکم زد و گفت تو را فروخته ام و باید زن پسر جوراب فروش شوی، نمی‌دانستم چه کنم اما همچنان جواب من منفی بود تا این که پدرم مرا در اتاق حبس کرد. من می‌خواهم در ایران درس بخوانم و قصد ازدواج ندارم از شما هم می‌خواهم پدرم را منصرف کنید.

1394.11.08امور اقتصادی
اعتراض ایران به بیانیه بانک جهانینمایش

جانشین نماینده جمهوری اسلامی ایران در بانک جهانی و رئیس سازمان سرمایه گذاری در واکنش به بیانیه اخیر بانک جهانی که "ایران را به دلیل قصور در بازپرداخت اقساط وامهای معوق در طی شش ماهه اخیر در وضعیت عدم ایفای تعهدات قرارداده است"، گفت: این اعلامیه را چنانچه سیاسی تلقی نکنیم، یک رفتار غیرحرفه‌ای، غیرفنی و غلط می دانیم.

1392.04.30امور اقتصادی
حذف بیکاری 50 سال زمان می‌خواهدنمایش

خلاصه محاسبات با استناد به گزارش مرکز آمار ایران

در فاصله سال های ۸۵ تا ۹۱ (۷ سال) تعداد جمعیت فعال کشور از ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

بر این اساس، در هر سال ۵۷ هزار و ۱۴۲ نفر وارد بازار کار شده اند. این تعداد در ماه ۴ هزار و ۶۹۵ نفر و در هر روز نیز ۱۵۶.۵ نفر خواهد شد.

جهت شاغل شدن ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر (آمار بیکاران کشور در پایان سال ۹۱) بر مبنای روند ۷ سال اخیر ۱۸ هزار و ۵۳۰ روز معادل حدود ۵۱ سال زمان نیاز است، با فرض اینکه تا آن زمان دیگر بیکار جدیدی به آمارها اضافه نشود!

محاسبات بر مبنای گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه

در طول ۸ سال فعالیت دولت های نهم و دهم ۷ میلیون شغل ایجاد شده است. بنابراین در هر سال ۸۷۵ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد و در هر ماه نیز حدود ۷۲ هزار و ۹۱۷ شغل جدید و در هر روز نیز ۲ هزار و ۳۹۷ شغل جدید به بازار کار کشور اضافه شد.

با روند فعلی و طبق گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکل بیکاری باقیمانده بیکاران کشور بدون احتساب کارجویان جدیدی که در آینده به جمع متقاضیان کار کشور خواهند پیوست (تعداد فعلی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر) ۳ سال زمان نیاز است.

1392.04.30امور اقتصادی
خانواده ايراني در خطر انقراض+ نمودار+امور اجتماعینمایش

به ليست گونه هاي در خطر انقراض بايد بدون تعارف خانواده ايراني را هم اضافه كرد از آن جهت كه هم تعدادش در حال كاهش است و هم خود گونه اصيل در خطر نابودي قرار گرفته است. سير صعودي طلاق در كشور در حال جابجا كردن ركوردهاي جهاني است و طبق بر آوردهاي غير رسمي به رتبه چهارم جهان صعود كرده است. (هم پاي رشد علمي و فناوري) در پنج سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ آمار طلاق از ۹۴ هزار به ۱۴۳ هزار رسيده است و اين ارقام معناي جز خاموشي و مرگ خانواده هاي كه با هزار زحمت و اميد شكل گرفته بود ندارد.
 

1392.04.29امور اقتصادی
انحصار در انحصار - خصوصی سازینمایش 1388.07.21امور اقتصادی
رفع انحصار: برخي بانک‌هاي خصوصي و مؤسسات مالي با افتخار پول نزول مي‌دهند! نمایش

محمدرضا سبز عليپور، رئيس مرکز جامع صادراتي ايرانبرخي از بانک‌هاي خصوصي و مؤسسات مالي اعتباري تحت پوشش ارايه خدمات بانکي، با شجاعت تمام و با افتخار پول نزول مي‌دهند. رفته رفته و با چاق شدن بانک‌هاي خصوصي و جذب نقدينگي مردم، رويه برخورد با مردم عوض شد و با توجه به اينکه بيشتر مديران ارشد شعبات بانک‌ها و مؤسسات خصوصي از بازنشستگان بانک‌هاي دولتي هستند و روش بانکداري دولتي در فکر و وجود آنها ريشه کرده، خود مزيدي بر علت شد تا موجود جديدي به نام شترمرغ متولد شود که نه شتر است و نه مرغ. بانکداري خصوصي نيز از نام بانک خصوصي بهره برده، اما تفکر و نوع نگرش و برخورد‌هاي دولتي بر آن حاکم است، براي همين، تنها موردي که هم‌اکنون در ميان بانک‌هاي خصوصي به رقابت درآمده، تنها تأسيس و افزايش شعبات جديد است. اعمال قوانين جديد بانکي و سياست‌هاي انقباضي، نه تنها رباخواران جامعه را افزايش داده، بلکه شماري از بانک‌هاي خصوصي و مؤسسات مالي و اعتباري را نيز به اين گروه پيوند داده، به گونه‌اي که در کمال ناباوري و با افتخار تمام به مشتريان اعتباري کلان خود تسهيلات با نرخ‌هاي توافقي و آن هم با سررسيد و بازپرداخت کوتاه مدت پيشنهاد مي‌کنند، در صورتي که براي مردمي که نيازمند وام‌هايي با مبالغ کمترند، بهانه‌هاي متعددي مي‌تراشند و آنها را در پيچ و خم‌هاي اداري و بورکراسي انداخته و سياست‌هاي انقباضي بانک مرکزي را مانعي براي نپرداختن وام به ايشان اعلام مي‌کنند. به اين ترتيب، چنانچه چنانچه دولت و مسئولان بانک مرکزي در تغيير قوانين آزاردهنده و نابودکننده، تجديدنظر نکنند، مطمئن باشيد که اقتصاد مريض کشور را با دست خود دفن خواهند کرد و نام خود را در تاريخ ايران به يادگار خواهند گذاشت.

1388.07.12امور اقتصادی
پنج اولويت کاري دولت آينده در گزارش بانک جهاني: افزايش کارايي نظام تامين اجتماعي ، هدفمندکردن يارانه ها ، تسريع در اجراي اصل 44 و تقويت بخش‌ خصوصي ، کاهش نرخ بيکاري با تغييرات ساختاري در جانب تقاضا و کاهش نرخ تورمنمایش بانک جهاني در تازه‌ترين گزارش خود از ايران که در ماه جاري (ژوئن) منتشر شد، به بررسي آخرين تحولات ايران در زمينه هاي آموزش و پرورش ، بهداشت و تامين اجتماعي پرداخته و در ادامه مهمترين چالش هاي اقتصادي ايران را نيز ارزيابي کرده است.1388.04.09امور اقتصادی
صفحه 1 از 1ابتدا   قبلی   بعدی   انتها   
دی ان ان فارسی